Kalendarium rok szkolny 2018/2019

WRZESIEŃ

3 września – Rozpoczęcie zajęć

13 września – Msza Święta na na rozpoczęcie roku szkolnego

18 września – “Pani Gama zaprasza” Gitara elektryczna i perkusja

24 września – Spotkanie z Panią Jesienią
– Akademia Małego Naukowca

 

Kalendarium rok szkolny 2017/2018

WRZESIEŃ

4 września – Rozpoczęcie zajęć

12 września – Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego

17 września – Przedstawienie pt. „Jak Kicia Rufiego mądrości uczyła”

20 września – Wycieczka do Leśnej Sali Edukacyjnej w Katowicach

25 września – Spotkanie z Panią Jesienią

29 września – Świętowanie urodzin ks. proboszcza Marcina Królika

 

PAŹDZIERNIK

23 października – Teatrzyk kukiełkowy „Królowa Sniegu”

23 października – Prowadzenie różańca

23-27 października – Tydzień Misyjny

30 października – rozstrzygnięcie konkursu „Jesienne Cudaki–Kasztaniaki”

 

LISTOPAD

6 listopada – Dzień Zaduszny – spacer na cmentarz

9 listopada – Wycieczka do teatru Ateneum, przedstawienie pt „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”

10 listopada – Zajęcia biblioteczne – urodziny Pluszowego Misia

13 listopada – Akademia Małego Naukowca – Magnetyzm

14 listopada – Dzień patrona przedszkola bł. E. Bojanowskiego, pasowanie na przedszkolaka

28 listopada – Teatrzyk pt. „Dziecięce banialuki”

 

GRUDZIEŃ

3 grudnia – Kiermasz adwentowy

6 grudnia – Spotkanie ze Świętym Mikołajem

7 grudnia – Spotkanie z górnikiem

11 grudnia – Teatrzyk pt. „Bajka o Świętym Mikołaju”

14 grudnia – Spotkanie opłatkowe

20 grudnia – Strojenie choinki

22 grudnia – Wigilijka przedszkolna

 

STYCZEŃ

5 stycznia – Święto Trzech Króli, spacer do kościoła i oglądanie szopki

15 stycznia – Akademia Małego Naukowca – Prąd Elektryczny

23 stycznia – Wycieczka do teatru Ateneum, przedstawienie pt „Pan Tom buduje dom”Oglądanie szopek bożonarodzeniowych w Panewnikach

25 stycznia – Jasełka – przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

LUTY

12 lutego – Bal przebierańców

14 lutego – Środa popielcowa

16 lutego – Teatrzyk pt. „Wspaniałe przygody Krasnala Dobroduszka”

 

MARZEC

12.marca – Akademia Małego Naukowca – Waga

20 marca – Urodziny Księdza Marka

20 marca – Jubileusz Sióstr Służebniczek

21 marca – Powitanie wiosny

22 marca – Tworzenie Palm na Niedzielę Palmpową

23 marca – Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskiej Siedmiobolesnej

28 marca – Szukanie zajączka

28 marca – Wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę

 

KWIECIEŃ

5 kwietnia – Akademia Małego Naukowca – Woda

9 kwietnia – Spotkanie w bibliotece

16 kwietnia – Konkurs gwarowy “Rubinowskie Godanie”

20 kwietnia – Wizyta w szklarni i w kwiaciarni

26 kwietnia – Teatrzyk pt.: „Cyrk Bobas”

 

MAJ

7 maja – Akademia Małego Naukowca – Płyny

8 maja – Zajęcia adaptacyjne w szkole

24 maja – Dzień Rodziców

28 maja – Spotkanie z pszczelarzem

 

CZERWIEC

4 czerwiec – Dzień Dziecka

5 czerwiec – Wizyta Pana Burmistrza

11 czerwca – Przedstawienie w MOKu “Czerwony Kapturek” w wykonaniu grup tanecznych

12 czerwca – Teatrzyk pt.: „Wesołe wierszowanki żuczka Jędrusia”

15 czerwca – Kodowanie – zajęcia pokazowe

18 czerwca – Akademia Małego Naukowca – Kosmos

19 czerwca – Wycieczka do Wioski Indiańskiej

21 czerwca – Oficjalne zakończenie roku szkolnego\Piknik rodzinny

29 czerwca – Zakończenie zajęć

 

LIPIEC

2- 13 lipca – Dyżur wakacyjny

7 lipca – Udział w pochodzie

13 lipca  – Urodziny Pana Burmistrza

 

SIERPIEŃ

17 – 31 sierpnia – Dyżur wakacyjny